Merhabalar,
Bu yazımızda sizlere kiralamış olduğunuz cs 1.6 serverınıza nasıl eklenti kurulumu yapabileceğinizi, kurulum esnasında karşılaşabileceğiniz hataları ve çözüm yollarını anlatacağız

Örnek eklenti olarak forumumuzda paylaşılan REAPI Zeus Silahını kullanacağız. Eklentiyi buradaki konuya girip indiriyorum. İndirdiğimiz dosyayı zipten çıkartıyoruz, karşımıza aşağıdaki gibi eklenti dosyaları çıkıyor.

cs 1.6 eklenti dosyalari
Eklenti dosyaları

1. Eklentinin sunucuya yüklenip derlenmesi

İndirdiğimiz eklenti dosyalarının içerisindeki zeus.sma'yı panelde sol menüden eklenti yükleme kısmına basıp, dosyaları seç kısmından seçip yüklüyoruz.

cs 1.6 panel eklenti yükleme bölümü
cs 1.6 panel eklenti yükleme bölümü

Eklenti yüklemesi sonrası herhangi bir hata almazsanız, eklentiniz başarılı bir şekilde yüklenmiş demektir.

eklenti derleme sonucu
eklenti derleme sonucu

2. Yüklenen eklentinin sunucuda aktif edilmesi

Eklenti hata almadan derleyip sayfayı yenilediğimizde karşımıza eklenti ismi ve yanında düzenle, tekrar derle, servera kur, sil ve amxx sil gibi butonlar çıkacaktır. Bu kısımda aşağıdaki resimdeki gibi servera kur butonuna basıyoruz.

cs 1.6 eklenti servera kurulması
eklentinin servera kurulması

Harita değiştirdiğimizde eklentimiz aktif olacaktır. Ancak bu eklentimiz içerisinde model, sprite ve dil dosyaları mevcut.

Bunun için panelimizin sol menüsünden WebFTP'ye tıklayarak eklentinin dosyaları için gerekli klasörleri oluşturup dosyaları yüklüyoruz eklentimiz sorunsuz şekilde kullanılır hale geliyor.

İyi oyunlar

 

CSDurağı paneline eklentiler güvenlik sebebi gereğince yalnızca .sma dosyası kullanılarak yüklenir